Zielona siatka na ptaki na drzewa i krzewy
- ✓ Gotowa rolka o rozmiarze: 20 m x 20 m
- ✓ Rozmiar oczek: 25 x 25 mm
- ✓ Pleciona struktura siatki 2 x 0,2 mm = większa wytrzymałość na rozerwanie
- ✓ Atestowana - posiada atest NIZP PZH - PIB (Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego)
- ✓ Układ oczek rombowy - siatka uzyskuje swój wymiar po równomiernym naciągnięciu (instrukcja naciągania w zakładce "Zastosowanie i montaż")
- ✓ Kolor zielony
- ✓ Wykonana z polietylenu PE HD - mocne tworzywo przystosowane do użytku zewnętrznego
- ✓ Odporna na UV - posiada stabilizację chroniącą przed kruszeniem na słońcu
- ✓ Przeznaczona do osłony truskawek, czereśni, borówki, wiśni
- ✓ Zabezpiecza owoce przed najpopularniejszym ptakami - szpakami, kosami, gilami, sójkami
Dopracowana dwużyłkowa budowa siatki na ptaki
Siatka przeciw ptakom pleciona jest z 2 polietylenowych żyłek o grubości 0,2 mm każda. Dzięki temu siatka przystosowana jest do profesjonalnego użytku w warunkach zewnętrznych i posiada zdecydowanie wyższą wytrzymałość od siatek marketowych (jednożyłkowych).
Siatka na ptaki LinaremSiatkiSieci jest zabezpieczona filtrami UV. Zalecamy użytkowanie siatki w okresie sezonu.
Siatka ochronna o oczku 25 mm doskonale sprawdzi się do ochrony między innymi czereśni, truskawki, wiśni przed szpakami, kwiczołami i innymi ptactwem zbliżonej wielkości.
Siatka może być bezpośrednio narzucana na drzewa lub krzewy. Jednak w celu osiągnięcia najwyższego stopnia zabezpieczenia zalecamy stosowanie siatki na odpowiednio przygotowanej konstrukcji.
Siatka na ptaki z atestem
Wszystkie siatki przeciw ptakom sygnowane marką Linarem SiatkiSieci posiadają atest NIZP PZH - PIB (Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego).
Numer atestu: B.BK.60111.0075.2022
Ważność atestu: 14.03.2027
Parametry
-
Materiał:
Polietylen PE HD
-
Kolor:
zielony
-
Rozmiar oczek:
25 mm x 25 mm
-
Szerokość siatki:
20 m
-
Długość siatki:
20 m
-
Gramatura:
14 g/m²
INSTRUKCJA NACIĄGANIA SIATKI
SPOSOBY MONTAŻU
Siatkę ochronną przeciw szpakom i innym ptakom można montować na różne sposoby tak, aby efekt końcowy był zawsze taki sam, czyli zabezpieczenie owoców, drzew czy innych powierzchni przez ptactwem. Jakie to sposoby?
1) siatkę można montować na konstrukcji ze słupami - polecane na większe połacie terenu (sady) - opis poniżej
2) siatkę można narzucić na pojedyncze drzewa i krzewy odpowiednio siatkę naciągając i wiążąc siatkę lub mocując do podłoża za pomocą haczyków.
3) można stworzyć dowolną konstrukcję pośrednią między sposobami z powyższych punktów tak, aby mieć pewność, iż siatka jest solidnie przymocowana i spełnia swoje zadanie ochronne.
Poniżej przedstawimy sposób konsultowany z jednym z większych polskich plantatorów borówki amerykańskiej
I. Solidna konstrukcja to podstawa
- ✅ Do stworzenia konstrukcji umożliwiającej zamocowanie siatki niezbędne są następujące akcesoria: słupy (drewniane, metalowe), linka stalowa, śruby rzymskie w wersji hak/oko, zaciski linowe, kotwy (kołki) oczkowe.
- ✅ Planując rozmieszczenie słupów pamiętaj, że konstrukcja powinna zapewniać odpowiednią odległość siatki od owoców (minimum 50 cm). Odległości między słupami powinny wynosić nie więcej niż 4-6 m.
- ✅ Linę stalową rozciągnij wzdłuż każdego rzędu słupów oraz dodatkowo co 2-3 rzędy słupów na szerokość w celu uniknięcia obwisania siatki.
- ✅ Na czubie słupów wwierć kotwy oczkowe, przez które przeciągnij linę stalową. Regulację naciągu lin stalowych umożliwiają śruby rzymskie.
- ✅ Wierzchołki słupów można dodatkowo nakryć gładkim materiałem, aby zapobiec zaplątywaniu i zahaczaniu się siatki podczas jej zakładania. Do tego celu sprawdzą się nakładki plastikowe lub denka plastikowych butelek.
II. Jak zamocować siatkę?
- ✅ Uwzględnienie sugerowanego przez nas naddatku (około 10% długości) sprawi, że zamocowanie siatki stanie się o wiele łatwiejsze. Kilka dodatkowych metrów siatki pozwoli również na jej przymocowanie do ziemi, co zabezpieczy chronione powierzchnie nawet przed najbardziej uporczywym ptactwem.
- ✅ Do przytwierdzenia siatki do ziemi świetnie sprawdzą się kawałki zagiętego drutu, tzw. śledzie.
- ✅ Zawieszanie siatki powinno odbywać się w kilku powtarzanych etapach. Siatka fabrycznie zwinięta jest w warkocz, który należy systematycznie, kilkumetrowymi fragmentami rozwijać i naciągać na odpowiednią, docelową szerokość. Czynności te należy powtarzać, przemieszczając się wzdłuż rzędu.
- ✅ Pamiętaj, aby nie naciągać siatki do szerokości większej, niż szerokość rolki, gdyż wpływa to na skrócenie jej długości i uniemożliwia uzyskanie docelowego wymiaru.
-